Ao no Exorcist: Kyoto Fujouou-hen
19 Haziran 2019
Arslan Senki (TV): Fuujin Ranbu
5 Temmuz 2019

Arslan Senki (TV)(2015)

7.79

Myanimelist Puanı

6,74

AniDB Puanı

7.71

IMDB Puanı

7,61

AnimenewsnetworkPuanı

Myanimelist Popülerlik sıralaması

#374

Myanimelist Sıralaması

#912

AniDB Popülerlik sıralaması

#675

AniDB Rating Sıralaması

#942

Özeti

Yıl 320. Savaşçı Kral Andragoras III'ün yönetiminde olan Pars Krallığı, komşu imparatorluk Lusitania ile savaş halindedir.Babasından farklı olan, genç prens, Arslan ilk kez savaş alanlarındaki cesaretini kanıtlamak için yola koyulur. Ancak, krala en güvenilir görevlilerinden biri tarafından ihanete uğradığında, Pars ordusu yok edilir ve Ecbatana'nın başkenti kuşatılır. Arslan, kendisini avlayan Lusitanlılardan, kaçmaya devam etmek zorundadır. Yanında saygın bir general olan Daryun, Arslan'ın yakında evini geri almasına yardım edecek müttefiklerin arayışında yardım eder..

Ancak, prens'in karşılaştığı düşmanlar sadece krallığını işgal edenlerle sınırlı değildir. Diğer krallıkların orduları Ecbatana'yı fethetmeye hazırdır. Dahası, gümüş maskenin arkasına saklanmış gizemli bir adam olan Lusitania'nın zaferinin ardındaki beyni, Arslan'ın art arda hakkını tehlikeye atabilecek bir sırrı olduğu için Arslan ve müttefikleri için tehlikeli bir tehdit oluşturmaktadır.

Arslan'ın kendisine karşı koyma şansı ile bu engellerin üstesinden gelmek için güç ve cesaret bulması ve kendisini kral olduğu güne hazırlamasına yardımcı olacak yolculukta savaşmasına yardımcı olacak müttefikleri bulması gerekiyor.

                       

Bir cevap yazın