Arslan Senki (TV)
19 Haziran 2019
Ashita no Joe
28 Ocak 2021

Arslan Senki (TV): Fuujin Ranbu(2016)

7.59

Myanimelist Puanı

6,40

AniDB Puanı

7,71

IMDB Puanı

7.45

Animenewsnetwork Puanı

Myanimelist Popülerlik sıralaması

#1072

Myanimelist Sıralaması

#1418

AniDB Popülerlik sıralaması

#1153

AniDB Rating Sıralaması

#1229

Özeti

Ecbatana'yı tekrar alma arayışına devam eden Prens Arslan ve şirketi şehre doğru yürüyor. Ancak komşu Turan Krallığı'nın Peşaver Kalesi'ndeki Parsian kalesine bir saldırı başlattığını öğrendikten sonra, prens, kaleyi savunmak için geri dönmek zorunda kalır. İstilacı kuvvetleri uzak tutmanın ortasında, Parsian ordusu beklenmedik bir ziyaretçi tarafından karşılandmıştır.

Arslan Peşaver'e dönerken, Prens Hermes, kuzenine yaptığı çatışmadan kuzenine karşı hafif bir sapma çeker ve efsanevi kılıcı Rukhnabad'ı arayarak ona haklı olduğuna inandığı şeyleri yönetme ve geri alma hakkını verir. Bununla birlikte, kayıp eseri ortaya çıkardıktan sonra, bıçak Lusitania Tapınağı Şövalyeleri tarafından çalınır ve maskeli savaşçıyı kovalamaya yönlendirir. Bu arada Ecbatana'da, esir Kral Andragoras III, grev yapma şansını bulur ve harekete geçmeye başlar.

Parsian kraliyet çatışmasının ayrı tarafları çatışırken, Arslan'ın taht hakkı taarruz altında. Ancak, engelleri ne olursa olsun, genç prens ve sadık savaşçı grubu, Pars'ı eski ihtişamına geri getirmek için ileriye yüklendi.

                       

Bir cevap yazın