Steins;Gate 0
22 Temmuz 2019
Sword art online 3 alicization
15 Temmuz 2019

Sword Art Online

7.56

Myanimelist Puanı

7,7

Imdb Puanı

6.63

AniDb Puanı

7.35

Animenewsnetwork puanı

Myanimelist Popülerlik sıralaması

#3

Myanimelist sıralaması

#1506

AniDb Popülerlik sıralaması

#11

AniDB Ranking sıralaması

#1030


2022 yılında sanal gerçeklikte devrim oldu ve fulldive(tam dalış ) sistemler gelişti. Sword Art Online adında devasa bir çevrim içim MMO-RPG rol yapma oyunu piyasaya sürüldü. “NevreGear” Teknolojisi sayesinde oyuncular avatarlarını sadece düşünceleri ile kontrol edebilir hale geldiler.

“Kirito” kullanıcı adıyla SAO’ya sahip olan ilk 10bin şanslı oyuncu arasında yer alan Kirigaya Kazuto; Kendisini on bin kişiyle birlikte muhteşem bir ortaçağ canavarlarla dolu, Ayrıntılı bir açık dünya olan Aincrad a giriş yapar. Ancak oyunda çıkış butonunun çalışmadığını ve çıkamayacaklarını anladıklarında çok geç olur. Oyunun yaratıcısı olan Kayaba Akihiko tüm oyuncuları bir meydanda toplar ve duyuru yapar. Oyundan çıkış yapmanın tek yolu Oyunun içinde bulunan Aincrad zindanının 100 katınıda temizlemek olduğu duyurur.

Solo oyuncu olan Kirito Aincraddan kaçmak için Diğer oyuncularla işbirliği yapmak zorunda kalıcakır. Saoda ölen gerçek dünyadada öleceğinden dolayı Sao kirito için eğlenceli bir oyun değil tamamen hayatta kalma mücadelesine dönüşecektir. Kirito yeni gerçekliğe adepte olmalı ve hayatta kalmak için mücadele edicek ve bir gün bu cehennemden kurtulmayı umut edicektir.

Soluksuz izliceğiniz aksiyon dolu bu hayatta kalma mücadelesi myanimelist popülerlik sıralamasında 3 numarada yeralmaktadır.

Fragman


Bağlantılı Seriler

Sword Art Online 2 Fatal Bullet

65185l

                       

1 Comment

Bir cevap yazın