Kengan Ashura
25 Haziran 2020
Kill la Kill
21 Haziran 2019

Kenja no Mago(2019)

7.12

Myanimelist Puanı

2,98

AniDB Puanı

6,83

IMDB Puanı

6.58

Animenewsnetwork Puanı

Myanimelist Popülerlik sıralaması

#763

Myanimelist Sıralaması

#3243

AniDB Popülerlik sıralaması

#129

AniDB Rating Sıralaması

#5348

Özeti

Earlshide krallığında Merlin Walford, bir zamanlar ulusal bir kahraman olarak kabul edilirdi, hem gücü hem de başarıları hâlâ övgülerle karşılanıyor. Bununla birlikte, sessiz bir yaşamı tercih ederken, zamanını yetim yetiştirmeye adayarak, kırsal ormanların derinliklerinde kendini gizliyor.

Kazada ölmüş genç bir adam başka bir dünyada bir bebek olarak yeniden doğdu! Bilge bir büyücü olan Merlin Wolford tarafından torunu Shin Wolford olarak yetiştirildi. Yıllar geçtikçe Shin hem büyü hemde dövüş sanarlarında eşsiz yetenekler geliştirdi.Her geçen gün merlini yeteneğiyle şaşkına çevirmeye devam etti. Shin 15. yaş doğum gününde yanlızca savaş ve büyü becerisinden başka birşey geliştirmediği, bariz bir sosyal becerisizlik ve sağduyu eksikliği gibi yetenekler geliştirmediği farkedildiğinde Merlin "Ona sağduyuyu öğretmeyi unuttum" dedi!.

Shin yeteneklerini geliştirmek ve diğer gençler arasında olgunlaşmak için krallığın sihirli akademisine kaydolur. Ancak normal bir yaşam sürmek imkansızdır, çünkü geldiği anda yerel bir ünlü olarak ilan edilir.

Kenja no mago, Shinin yeni arkadaşlar edindiği, dünyayı öğrendiği, kendisini ve şehrini çevreleyen kötülüklerle savaşırken başkentteki lise hayatını konu alır.

Overpower baş karakter sevenler için eğlenceli ve bi okadar aksiyon dolu bir anime

                       

Bir cevap yazın