Vinland Saga
8 Aralık 2020
Violet Evergarden Movie
10 Aralık 2020

Violet Evergarden

8,63

Myanimelist Puanı

8,28

AniDB Puanı

8,41

IMDB Puanı

8,23

Animenewsnetwork Puanı

Myanimelist Popülerlik sıralaması

#65

Myanimelist Sıralaması

#58

AniDB Popülerlik sıralaması

#180

AniDB Rating Sıralaması

#179

Oto anı oyuncakları, kişilerin konuşmalarını ve duygularını kaydetmesi gereken mekanik oyuncaklardır.İlk olarak Dr. Orlando’nun eşini mutlu etmek için yaptığı bu oyuncaklar, çalışma mekanizması öğrenildikten sonra şirketler tarafından halka satılır.Zamanla çeşitli gruplar otomatik anı oyuncaklarına askeri operasyonlarda kullanılabileceklerini düşünürler.İşte Violet Evergarden da bu oyuncaklardan birisidir. Violet, Yüzbaşı Bougainvillea tarafından erkek kardeşi Binbaşı Gilbert Bougainvillea’ya verilmiş bir savaş bebeğidir.Duyguları olmayan bu bebek mükemmel bir katildir ve sadece Gilbert’ten emir almaktadır.Bir gün, savaşı sonlandırmak için son kez bir muharebeye katılırlar ve orada yolları ayrılmak zorunda kalır.

Violet’in komutanından aldığı son emir, “Yaşa, hayatına devam et’’tir.Tabii, kimsesiz bir çocuk olduğu için Gilbert’in onu emanet ettiği Hodgins’in yanında çalışmaya ve kalmaya başlar. Hodgins ise kendisine bir posta şirketi kurmuştur.Burada,yazma bilmeyen insanların duygularına ortak olarak, mektup göndermek istedikleri kişilere mektup yazmakla görevli Otomatik Hafıza Bebekleri vardır.Violet,bundan etkilenerek ve de en önemlisi Binbaşı Gilbert Bougainvillea’nın ona söylediği, “Seni tüm kalbimle seviyorum”un anlamını öğrenebilmek için Otomatik Hafıza Bebeği olmaya karar verir.

Bu seride duygularını nasıl ifade edeceğini yavaş yavaş öğrenen,her bölümde bir adım daha insan olmaya yaklaşan bir savaş bebeği Violet’in hikayesini izliyoruz.

Comments are closed.