Sword Art Online: Alicization – War of Underworld 2nd Season
31 Ekim 2020
Tatoeba Last Dungeon Mae no Mura no Shounen ga Joban no Machi de Kurasu Youna Monogatari
10 Şubat 2021

Tate no Yuusha no Nariagari

8.24

Myanimelist Puanı

7.19

AniDB Puanı

7.97

Animenewsnetwork Puanı

8,2

IMDB Puanı

Myanimelist Popülerlik Sıralaması

#189

Myanimelist Popülerlik sıralaması

#166

AniDb Popülerlik Sıralaması

#13

AniDb Ranking Sıralaması

#641

Özeti

Dört yüce kahraman, Sırasıyla kılıç, mızrak, yay ve kalkan. Melromarc krallığında kurtarıcılar olarak çağrılan sıradan bir grup adam. Melromarc toprakları defalarca tahrip eden ve yüzyıllarca vatandaşlarına felaket getiren felaket dalgaları tarfından tehdit edilen bir ülkedir. Bir otaku olan Naofumi Iwatani “ Kalkan Kahramanı” olma kaderi ile lanetlendi.Sadece cılız bir kalkanla donanmış olan Naofumi, zayıf saldırı gücüyle ve cansız kişiliğiyle diğer kahramanlar tarafından küöümsendi.

Kahramanları eğitmek için kaynakve yoldaş sağlandığında Naofumi onunla birlikte eğitim almak isteyen tek kişi Malty Melromarc ile yola çıkar. Ancak kısa bir sre sonrasında kendinse ihanet edilmiş. Kurulan komplo yüzünden iftira atılan Naofumi, yapmadığı bir şey yüzünden Melromarc halkı tarfından ağır bir şekilde ayrımcılığa maruz kalır ve nefret edilir. Kalbinde şiddetrli bir acı ve güvensizlik fırtınasıyla Naofumi, kendisini ve itibarını güçlendirme yolcuğuna başlar. Kılıç gibi saldırı eşyaları alamayan Naofumi seyahatlerinde eşlik etmesi için bir köle tacirinden Raptahlia isimli yarı insan-köle satın alır.

Dalgalar krallığa yaklaşırken, Naofumi ve Raphtalia, krallığın hayatta kalması için mücadele etmeli ve Melromarc halkını talihsiz geleceklerinden korumak zorundadırlar.

Fragman

                       

Bir cevap yazın