Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu
5 Şubat 2021
Nanatsu no Taizai
21 Haziran 2019

Nana

8,46

Myanimelist Puanı

8,34

AniDB Puanı

8,42

IMDB Puanı

8,56

Animenewsnetwork Puanı

Myanimelist Popülerlik sıralaması

#321

Myanimelist Sıralaması

#114

AniDB Popülerlik sıralaması

#365

AniDB Rating Sıralaması

#161

İki farklı kişilik, iki farklı hayat… Nana Komatsu, sürekli ilk bakışta âşık olan, karakteri zayıf bir kızdır. Bir gün Shoji adında bir çocukla tanışır. Kendi kendine kolay âşık olmayacağım diye direten Nana yine duygularına yenik düşer ve Shoji ile sevgili olurlar. Diğer erkek arkadaşlarına bakıldığında Shoji çok iyi birisidir ve Nana ona oldukça bağlanır. Fakat Shoji daha iyi eğitim alabilmek için Tokyo’ya taşınmaya karar verir. Nana ise yük olmamak için gitmeyip, aksine bir sene para biriktirdikten sonra Tokyo’ya, Shoji’nin yanına gitmeye karar verir. 1 yıl sonra, para biriktirmeyi başaran Nana sevgilisinin yanına gitmek için yola çıkar. Kaderin bir cilvesi olacak ki Tokyo treninde Nana Osaki’nin yanına oturur.

Nana Osaki, Nana Komatsu ile aynı yaştadır ve kurdukları rock-punk müziği yapan Blast adlı gurubun vokalistidir. Grubunun gitaristi Ren ile büyük bir aşk yaşayan Nana, onunla yaşamaktadır. Fakat günün birinde Ren’e Japonya’nın en ünlü gruplarından biri olan Trapnest’te boşalan gitarist mevkisi için teklif gelir. Ren’de zor bir karar olsa da başta Nana ve diğer Blast gurubundaki arkadaşlarını geride bırakarak kariyer için Tokyo’ya gitmeye, Trapnest üyesi olmaya karar verir. Aslında Ren Nana’nında kendisi ile beraber gelmesini ister ama Nana Osaki sürekli Ren’in gölgesinde yaşamayı gururuna yediremez ve kendi ününü kendi yaratmaya karar verir. Yaklaşık iki sene sonra Nana’da Tokyo’ya gitmeye karar verir ve trende Nana Komatsu ile tanışır.

İkili yol boyunca sohbet ederler ve trent Tokyo’ya vardığında yolları ayrılır. Çok geçmeden ikilinin yolları bir daha kesişir çünkü iki Nana’da 707 numaralı apartman dairesini tutmak istemektedir. Böylelikle ikisi belki de birbirlerini bir daha hiç görmemeyi umuyorken ev arkadaşları oluverirler ve maceralarla dolu bir seri başlamış olur.

Comments are closed.