Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans
4 Şubat 2021
Monster Musume no Iru Nichijou
21 Haziran 2019

Monster

8,74

Myanimelist Puanı

8,73

AniDB Puanı

8,61

IMDB Puanı

8,76

Animenewsnetwork Puanı

Myanimelist Popülerlik sıralaması

#171

Myanimelist Sıralaması

#36

AniDB Popülerlik sıralaması

#148

AniDB Rating Sıralaması

#68

Yakın zamanda başhekimin kızıyla nişanlanan seçkin bir beyin cerrahı olan Dr. Kenzou Tenma, hastane hiyerarşisinde yükselme yolunda ilerlemektedir. Farkında olmasada Kenzou, başhekimin kuklasıdır. Göçmen bir işçiyi ameliyat etmeye hazırlanan Kenzou, başhekimden kendisine hastaları değiştirmesini ve bunun yerine ünlü bir sanatçının beyin ameliyatını yapmasını söyleyen bir telefon alır. Doktor başarısı yüzünden takdir edilir ancak hasta değişimi yüzünden, fakir bir göçmen işçi ölmüştür. Bu durum Dr. Tenma'nın vicdan azabı yaşamasına neden olur.

Bir gün hastaneye 10 yaşındaki Johan Liebert adında bir çocuk getirilir. Kenzou, Jonah’ın ameliyatına girerken başhekimden belediye başkanının ameliyatına girmesini ister. Ancak Kenzou, tekrar bir pişmanlık yaşamamak için Johan Liebert'i ameliyat etmeyi seçer. Ne yazık ki, bu seçimden sonra belediye başkanı ölmesiyle Tenma’nın itibarı kalmaz.

Bir süre sonra başhekimi ve diğer iki doktorun gizemli ölümünün ardından Kenzou’dan şüphelenilir. Ancak Kenzou’yu mahkum edecek hiçbir delil olmadığı için aklanır ve hastane müdürü pozisyonuna devam eder. On yıl sonra Dr. Tenma bir katilin hayatını kurtardığını öğrenir ve bu kişi belediye başkanı yerine kurtarmayı seçtiği Johan’dır. Şimdi kurtardığı kişinin yaydığı hasarı telafi etmek için bir arayışa girmeli ve Johan’ı durdurmalıdır.

Comments are closed.