Ikebukuro West Gate Park
1 Kasım 2020
InuYasha: Kanketsu-hen
4 Şubat 2021

InuYasha

7,85

Myanimelist Puanı

5,85

AniDB Puanı

7,91

IMDB Puanı

7,29

Animenewsnetwork Puanı

Myanimelist Popülerlik sıralaması

#179

Myanimelist Sıralaması

#729

AniDB Popülerlik sıralaması

#298

AniDB Rating Sıralaması

#1936

Kagome Higurashi, Tokyo'da ailesine ait bir tapınakta annesi, erkek kardeşi, dedesi ve kedisiyle birlikte yaşayan lise öğrencisi bir kızdır. Bir gün tapınakta kedisini ararken bulduğu bir kuyuda bir yaratık tarafından aşağı çekilir. Ve kendisini eski Japonya'da Sengoku döneminde bulur.

Kendisinin nerede olduğunu anlayamayan Kagome ormanda dolanırken, bir ağaca oklarla tutturulmuş olan yarı köpek yarı şeytan olan InuYasha'yı bulur. Bu sırada, Kagome'yi gören etraftaki köyün halkı kendisini yaşlı rahibelere götürür. Kaede adındaki bir yaşlı rahibe, Kagome'yi görünce onun kız kardeşi Kikyo'nun reankarnasyonu olduğunu anlar ve kendisine InuYasha ve Kikyo'yu anlatır.

Kagome, kendisine anlatılanları dinledikten sonra Inuyasha'nın yanına gider. Bu esnada, kuyudan kendisini aşağı çeken yaratık ortaya çıkar ve kendisine saldırır. Shikon no Tama adı verilen bir kolyenin peşinde olan bu yaratıktan kendisini kurtarması için Kagome, InuYasha'yı serbest bırakır. Ancak Inuyasha'da kolyenin peşindedir. InuYasha, yaratığı öldürdükten sonra Kogome'ye de saldırır. Bu saldırı esnasında Shikon no Tama adındaki kolye kırılır ve parçalara ayrılır.

Bununla birlikte Shikon no Tama'nın peşinde birçok kişi vardır. Çünkü bu kolye istekleri yerine getirmektedir. Üstelik, bir de Shikon no Tama'nın parçaları tüm ülkeye dağılmıştır. Bunun üzerine Kagome, InuYasha ve dostları kolyenin tüm parçalarını kötü ellere düşmeden önce toplamaya çalışırlar.

Comments are closed.