Gunjou no Magmell
11 Ekim 2020
Haikyuu!! Karasuno Koukou vs. Shiratorizawa Gakuen Koukou
16 Aralık 2020

Haikyuu!!

8,56

Myanimelist Puanı

8,27

AniDB Puanı

8,79

IMDB Puanı

8,34

Animenewsnetwork Puanı

Myanimelist Popülerlik sıralaması

#55

Myanimelist Sıralaması

#79

AniDB Popülerlik sıralaması

#523

AniDB Rating Sıralaması

#191

"Küçük Dev" lakaplı bir voleybol oyuncusunu maç esnasında televizyondan izledikten sonra ilham alan kısa boylu Shouyou Hinata voleybol oynayıp Küçük Dev gibi bir efsane olmak ister. Ancak okuduğu ortaokulda voleybol takımı yoktur. Hinata, zorda olsa yakın arkadaşlarını ikna edip yedek oyuncusu bile olmadan voleybol takımı kurmayı başarır.

Ortaokullar için düzenlenen turnuvada büyük bir şanssızlık eseri, bu seviyede ki en başarılı oyuncu olan ‘’Sahaların Kralı’’ unvanlı Tobio Kageyama’nın oynadığı takım karşılarına çıkar. Hinata tüm gücüyle oynasa da büyük ortadaki güç farkı sebebiyle yenilirler.Maç sonunda Hinata, Kageyama’ya onu bir gün yeneceğini söyler.

Ortaokulu başarıyla bitiren Hinata, hayranlık duyduğu voleybol efsanesi Küçük Dev’in de gittiği Karasuno Lisesini seçer. Bu sayede istediği voleybol kariyerini yapabileciktir. Ancak hiç beklemediği bir şey olur ve Kageyama’ da aynı okulu tercih etmiştir. Hinata mecburen büyük rakibiyle aynı takımda takım arkadaşı olmak zorunda kalır. Önceleri birbirleriyle sürekli rekabet etseler de, kısa sürede birbirlerinin değerini anlayarak, çok uyumlu bir ikili haline gelen bu ikili Karasuno Lisesi voleybol takımının hızla yükselmesine ve eski ihtişamlı günlerine geri dönmesine yardım edebilcekler midir?

                      

Comments are closed.