Free!
1 Ocak 2021
Gakuen Babysitters
2 Mart 2021

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

9.24

myanimelist Puanı

8,29

AniDB Puanı

9,00

IMDB Puanı

9,11

animenewsnetwork Puanı

myanimelist Popülerlik sıralaması

#4

myanimelist Sıralaması

#1

AniDB Popülerlik sıralaması

#9

AniDB Rating Sıralaması

#4

Özeti

Hiçbirşey yoktan var edilemez, vardan yok edilemez. Bir şeyin elde edilmesi için eişt değerede bir şeyin feda edilmesi gerekir. Buna simyada eşit takas veya eşdeğer değişim yasası denir ve İnsan dönüşümü yapmak simyada yasaklanmıştır.

Edward ve Alphonse Elric kardeşler Çocuk yaşta annelerini kaybederler. Simya yeteneği bulunan Elric kardeşler çoğu simyacının denemeye cesaret bile edemeyeceği insan dönüşümünü denerler ve Korkunç bir bedel öderler. Edward sol bacağını kaybederken Alphonse fiziksel bedenini kaybeder. Edward Alphonsenin ruhunu bir zırha bağlayabilmek için sağ kolunu umutsuzca feda eder.

Yıkılmış ve tek başlarına kalan elric kardeşler. Edwarda “auto mail” olarak adlandırlan metal bacak ve kol takılır. Kendi bedenlerine dönmek umuduyla Devlet simyageri sınavlarına katılan Edward “Metal simyacı” olarak anılmaya başlayacaktır.

Araştırmalarının sonunda eşit takas yasasını yok sayan filozof taşıyla bedenlerini geri alabiliceğini umut eden elric kardeşler. Askeri müttefikleri Albay Roy Mustang,Teğmen Riza Hawkeye ve Teğmen Albay Maes Hughes yardımlarıyla araştırmalarına devam ederler.

Soluksuz izleyeceğiniz FMA Brotherhood elric kardeşlerin bedenlerini geri almaya çalışırken başlarından geçen olayları konu alan, En iyi anime yapımlarından biridir.

.

                       

1 Comment

Bir cevap yazın