Chihayafuru
1 Şubat 2021
claymore
11 Ağustos 2020

Clannad(2007)

8,18

myanimelist Puanı

8,06

AniDB Puanı

7,90

IMDB Puanı

8,60

Animenewsnetwork Puanı

myanimelist Popülerlik sıralaması

#43

Myanimelist Sıralaması

#350

AniDB Popülerlik sıralaması

#24

AniDB Rating Sıralaması

#249

Özeti

Tomoya Okazaki, hayatı donuk bulan ve hiçbir zaman bir şey ifade etmeyeceğine inanan bir ihmalkar. Arkadaşı Youhei Sunohara ile birlikte okulu asıyor ve lise günlerini boşa harcamak istiyor.

Bir gün okula yürürken, Tomoya sessizce mırıldanan genç bir kızdan geçer. Uyarı vermeden "Anpan!" Tomoya'nın dikkatini çeken (popüler bir Japon yemeği). Yakında kızın adını Nagisa Furukawa olduğunu ve kendini motive etmek için sevdiği şeyleri dışladığını keşfeder. Nagisa artık arkadaş olduklarını iddia ediyor, ancak Tomoya karşılaşmadan hiçbir şey çıkmadan uzaklaştı.

Ancak Tomoya, Nagisa'yı okulda giderek daha fazla fark ettiğini fark ediyor. Sonunda kabul eder ve onunla arkadaş olur. Tomoya, Nagisa'nın ciddi bir hastalık nedeniyle bir yıl geride tutulduğunu ve hayalinin okuldaki drama kulübünü yeniden canlandırmak olduğunu öğrendi. Yapacak daha iyi bir şeyi olmadığı iddiasıyla, dört diğer kızın da yardımıyla bu hedefe ulaşmasına yardım etmeye karar verir.

Tomoya kızlarla daha fazla zaman geçirdiğinden, onlar ve sorunları hakkında daha fazla şey öğrenir. Her kızın kendi engelini aşmasına yardım etmeye çalıştığında, hayatın bir zamanlar düşündüğü kadar sıkıcı olmadığını fark etmeye başlar. .

likte                       

Bir cevap yazın