Baki
6 Temmuz 2020
Ballroom e Youkoso
2 Eylül 2020

Bakuman

8,24

Myanimelist Puanı

7,84

AniDB Puanı

8,01

IMDB Puanı

8,19

Animenewsnetwork Puanı

Myanimelist Popülerlik sıralaması

#238

Myanimelist Sıralaması

#261

AniDB Popülerlik sıralaması

#319

AniDB Rating Sıralaması

#360

Moritaka Mashiro‘nun yıllar önce ölen amcası bir mangakadır. Onu çalışmalarını izleyerek büyüyen Mashiro hem manga çizme tekniklerini hem de piyasadaki adaletsizlik ve güçlükleri öğrenmiştir. Zamanla mangaka olma hayalinden vazgeçerek iyi bir okula girmeye karar veren Mashiro bir yandan bu uğurda çalışmaya bir yandan da kendi kendine çizimler yapmaya devam etmektedir. Ayrıca sınıf arkadaşı Miho Azuki ‘den hoşlanmaktadır.

Yine Mashiro ile aynı sınıfta bulunan Akito Takagi ise sınıfın en başarılı öğrencilerinden biridir. Hikaye yazarı olmak isteyen Akito Takagi , yazdıklarını resme dökecek iyi bir çizer aramaktadır. Mashiro‘nun sınıfta unuttuğu çizim defterini bulan Takagi aradığı çizeri bulduğuna karar verir ve beraber çalışmayı teklif eder.Bu hayalinden uzun süre önce vazgeçmiş olan Mashiro bu teklifi reddeder.

Ancak Mashiro‘nun bilmediği bir ayrıntı vardır. Sevimli ve utangaç Azuki ilerde bir seslendirme sanatçısı olmak istemektedir. Bunu bilen Akito Takagi, Moritaka Mashiro ‘ya ufak bir oyun oynar ve onu bir akşam Azuki‘nin evine götürür. Azuki‘nin hayalini öğrenen Moritaka Mashiro, o anın verdiği heyecan ile çizdiği manga anime haline getirilirse seslendirmesini Azuki‘nin yapmasını istediğini söyler. Böylece ikili, hiç kimsenin görmediği, Japonya'daki en büyük mangaka olmayı umarak Muto Ashirogi takma adıyla manga yaratmaya başlar.

Comments are closed.